Wel knap van Westerlo overigens om zich zo te nestelen in een vol gebied. Hun toeschouwersaantallen zijn niet huizenhoog maar ze trekken uit een moeilijk gebied toch respectabele aantallen.
In de regio wordt er vaak gelachen met Westerlo door hun lagere toeschouwersaantallen dan de andere prof clubs in de provincie. Feit is wel dat zij hun zaakjes beter op orde hebben. Gezonde club, goed gestructureerd, Wijnants die zich netjes in de bond heeft binnengewerkt,.... Het "sfeerloze" Westerlo is er in geslaagd een vaste en gezonde waarde te worden in het hedendaagse Belgische voetbal terwijl de traditie clubs Lierse, Antwerp en KV Mechelen problemen blijven hebben.
Nu begin ik wel het idee te hebben dat het aantal vaste Westerlo supporters langzaamaan stijgt, maar ik merk ook dat ze meer ambities beginnen te eisen van de club. Een mes dat aan twee kanten snijdt natuurlijk.
Is dat niet zoals het altijd in Belgie gebeurt?
Klopt, het geval Oosterzonen is natuurlijk geen alleenstaand geval. Dat gebeurt zeer regelmatig dat een club uit de onderste regionen van het voetbal plots een immense opmars maakt door de hulp van een rijke voorzitter en zijn zwart geld. Het loopt steeds hetzelfde af en binnen de kortste keren is de club failliet.