Ik ben net terug van Hercules-Quick'20 waar Hercules in een meer spannende dan goede wedstrijd met 4-2 won en daarmee de titel in de hoofdklasse C opeiste. Hoog tijd voor een overzicht.
De titelstrijd in de Topklasse Zaterdag zal op de laatste dag beslist worden of misschien nog later. Bij gelijke stand telt het doelsaldo niet maar wordt er een beslissingswedstrijd of een halve beslissingscompetitie gespeeld.
Er zijn nog 3 ploegen die reële kans hebben op de titel. GVVV en Spakenburg wonnen beiden en staan bovenaan, IJsselmeervogels won ook en staat op één punt. Theoretisch kan HHC (dat verloor van Spakenburg) nog gelijk komen met de koplopers. Onderin is Excelsior'31 na Ter Leede de tweede degradant. Katwijk won van Noordwijk en kan nog naast de ploeg uit het buurdorp komen. In dat geval zal een beslissingswedstrijd moeten gaan beslissen wie van de twee rechtstreeks degradeert en wie nacompetitie mag spelen.
In de Hoofdklasse A zijn de kaarten zo goed als geschut. Nijkerk is al twee weken kampioen, Quick Boys, Ajax en Ermelo spelen nacompetie. Onderin is na Barneveld nu ook Sportlust gedegradeerd. DOVO en Montfoort staan 3 punten achter VVA'71 op de p/d-plaatsen, dus de Achtervelders hebben aan een punt genoeg om zich veilig te spelen.
De strijd om de nacompetitieplaatsen in de Hoofdklasse B is nog spannend. Periodekampioen ASWH is zeker, drie ploegen (RVVH, Zwaluwen en Stedoco) zijn nog in de race om via de tweede plaats in de eindstand (in plaats van Hoek) aan de nacompetitie deel te nemen en de derde periodetitel is nog binnen het bereik van maar liefst 6 ploegen. Onderin is alles beslist: Oranje-Wit en Heinenoord degraderen rechtstreeks, Delta Sport en Kloetinge spelen p/d wedstrijden.
De enige zaterdaghoofdklasse waar de kampioen nog niet bekend is, is de Hoofdklasse C. Zowel koploper Flevo Boys als achtervolger ACV verloren zodat Genemuiden, Harkema en Staphorst nog meedoen voor de titel. Voor de nacompetitie zijn er nog zo veel mogelijkheden dat het onbegonnen werk is deze op te sommen.
Onderin is er ook nog niks beslist. WHC heeft nog een punt nodig, de vier ploegen eronder (VVOG, Go Ahead Kampen, Berkum en DETO) staan binnen twee punten en kunnen alle vier nog rechtstreeks degraderen of p/d wedstrijden halen.
In de Topklasse Zondag moet nog één beslissing vallen. De kampioen (AFC) is al een week bekend, evenals de drie rechtstreekse degradanten (Chabab, Juliana en Be Quick). Alleen de herkanser moet nog bekend worden. Op dit moment staat Haaglandia 4e van onder, maar de achterstand op ADO'20 en HSC'21 bedraagt slechts 2 punten.
De Hoofdklasse A gaat volgende week beslist worden. HFC en EDO wonnen beide, dus de voorsprong van HFC blijft 2 punten. EDO heeft wel de 3e periode gewonnen, zodat de ploeg die geen kampioen wordt zeker nacompetitie speelt samen met Westlandia en de nummer 4 van de ranglijst. Voor de vierde plaats zij De Dijk, De Zouaven en Quick nog in de running.
Onderin gaan drie ploegen uitmaken wie Boshuizen vergezelt naar de eerste klasse en wie p/d-wedstrijden mogen gaan spelen. GOES, Nieuwenhoorn en RKAVV staan gelijk op de 11e t/m 13e plaats.
Ook in de Hoofdklasse B zit de spanning vooral onderin. Rosmalen is al een tijdje kampioen en Blauw-Geel en Gemert hebben zich geplaatst voor de nacompetitie. Er zijn nog 3 ploegen die de derde periode kunnen winnen: Dongen, De Valk en Deurne.
Wie naast Bekkerveld de tweede degradant wordt, is nog onzeker. Venray heeft 23 punten, Nuenen heeft er 24 en EHC 26. De Valk (27) en Schijndel (29) kunnen niet meer rechtstreeks degraderen.
Zoals gezegd is Hercules vandaag kampioen geworden van de Hoofdklasse C. Hierdoor gaan MSC, Quick'20 en Sneek nacompetitie spelen. Onderin waren Longa en Joure al gedegradeerd, dus alleen de beslissing wie er p/d gaat spelen, moet nog vallen. Hoogeveen en FVC deden vandaag goede zaken en hebben nog aansluiting bij de ploegen erboven.
In de Eerste klasse zijn de meeste kampioenen inmiddels bekend. Op zaterdag heeft Opheusden (Oost) zich bij Urk, Rijnvogels en Spijkenisse gevoegd. Alleen West 1 is nog niet beslist; het gaat tussen Breukelen (59p) en LRC Leerdam (57p).
Op zondag is Achilles in Noord kampioen geworden. West 2 en Zuid 1 en 2 zijn nog niet beslist, JOS/Watergraafsmeer en Presikhaaf waren al gepromoveerd.