Het is een mooi tripje geweest. Mooie stadions bezocht een mooi uitgegaan.
Vrijdagochtend hebben we een tour gedaan bij Fulham. Mooi stadion en een enthousiaste tourbegeleider (een echte clubman) die mooie verhalen wist te vertellen en alle tijd nam om vragen te beantwoorden. Zeker een aanrader!
Na Fulham zijn we te voet verder gegaan naar Stamford Bridge, het stadion van Chelsea. Het was prachtig weer dus die 25 minuutjes lopen waren geen straf. De tour bij Chelsea vond ik wat tegenvallen, want de begeleider had voor mijn gevoel weinig hart voor de club. Ik denk niet dat deze meneer iedere twee weken in het stadion te vinden is als Chelsea een thuiswedstrijd speelt. Ik had het gevoel dat, in tegenstelling tot de Fulham-meneer, de Chelsea-meneer een verhaaltje die hij uit zijn hoofd had geleerd en die vervolgens opdreunde, vergelijkbaar met een 6-jarig kind die de tafel van 4 moet opdreunen voor de klas. Ook had hij haast en maakte hij er een sport van om vragen zo kort mogelijk te beantwoorden. Ondanks de tegenvallende tour toch genoten van het stadion.
Tip: mocht je na het stadionbezoek honger hebben, ga naar Frankie's Sports Bar & Dinner, 2 minuten lopen van het stadion.
Mocht je nou niet van pittig eten houden zou ik je de Buffalo Wings niet aanraden. En zeker niet tijdens het eten van de Buffalo Wings iets uit je oog proberen te halen.
Zaterdag zijn we met de metro afgereisd naar Noord-Londen, naar het Emirates Stadium van Arsenal. Vanaf de buitenkant een erg indrukwekkend stadion. Na een rondje om het stadion te zijn gelopen gingen we naar binnen bij de fanshop, waar we een computertje omkregen met oortjes. Er ging dus geen gids mee, wat ik een dik minpunt vond.
Afijn, we gingen dus naar binnen en we hebben eerst eens een half uurtje op de heerlijke stoeltjes van de bestuurstribune gezeten, mooi in het zonnetje, nog even bijkomen van de avond daarvoor.
Dat is het enige voordeel van een tour zonder gids, je kan zo lang of kort ergens blijven als dat je zelf wil.
Na alles gezien te hebben (kleedkamers, perskamer, interviewruimtes etc.) kwamen we weer uit in de fanshop waar we voor omgerekend minder dan 6 euro een shirt met 'DENNIS BERGKAMP LEGEND' niet achter konden laten.
Conclusie: ondanks dat we geen gids mee hadden vond ik dit een mooi stadion.
Nadat we het Emirates Stadium hadden verlaten, zijn we nog even naar de restanten van Highbury gelopen, wat tegenwoordig is veranderd in een appartementencomplex, maar de appartementen zijn zo gebouwd dat je nog wel het gevoel hebt alsof je in een stadion loopt.
Mocht je nog tijd over hebben, zou ik zeker aanraden hier ook nog even naartoe te lopen (ongeveer 5 minuutjes).
Als ik een ranglijst zou moeten maken zou die er als volgt uitzien:
1. Craven Cottage, Fulham
2. Emirates Stadium, Arsenal
3. Stamford Bridge, Chelsea
Met sportieve groet,
Joep